• Germany Servers farklı ile dürüst ve kaliteli yayın!

  11 Yıldır geliştirdiğimiz güçlü alt yapımız ile kaliteyi sizlere sunuyoruz...

  Devamını Oku   
 • Yayınlarımız ve sistem hakkında bilgilendirme!

  Yeni sistemimizle birlikte artık kanallarımız daha stabil, Sorun odaklı çalışma sistemimize artık ticket sistemini getiriyoruz. ayrıntılar yazımızın detayında...

  Devamını Oku   
 • En İyi Ekran Kartları Listesi

  En iyi ekran kartları listesi, pek çok kullanıcının merak ettiği konuların başında gelmektedir. Hal böyle olunca en çok araştırılan konular arasında da ekran kartları listesi bulunmaktadır.

  Devamını Oku   
IP Adresi İle Bilgisayar Hacklemek Mümkün Mü?

IP adresi ile bilgisayar hacklemek mümkün mü sorusu her bilgisayar kullanıcısının merak ettiği sorular arasında yer almaktadır. Bu sayede bilgiler çalınabilir mi? İşte bilinmesi gerekenler.


image

IP Adresi İle Bilgisayar Hacklemek

IP adresi ile bilgisayar hacklemek mümkün mü şeklinde bir soru işareti, pek çok bilgisayar kullanıcısının aklına gelen, merak edip araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Elbette bu sorunun yanıtını vermeden önce, hack ve IP adresi gibi kavramları kısaca ele almak çok daha sağlıklı olacaktır.

IP Adresi Ve Hack Kavramları

Konuya dair bilinmesi gereken ilk kavram, IP adresidir. Ağ donanımının bir parçası olan IP adresi, bireylerin ağ üzerinden birbiri ile veri alışverişine olana sağlamaktadır. Her ne kadar yalnızca bilgisayarların IP adresinin olduğu düşünülse de tablet ve akıllı telefonlar da dahil olmak üzere internete erişim özelliği olan tüm cihazların bir IP adresi bulunmaktadır.

IP adresinin olmaması durumunda bir cihaz farklı cihazlarla bağlantı kuramayacaktır. Öte yandan konuya dair bilinmesi gereken bilgilerden biri de IP adresinin değiştirilebilir bir özellik olduğudur.

Hacklemek kavramından da kısaca söz edecek ve hack nedir sorusunun yanıtını vermeye çalışacak olursak; Hacklemek, bir kişi ya da şirketin, farklı bir kişi ya da şirketin teknolojik cihazına izinsiz yöntemlerle girerek bazı bilgileri çalması olarak adlandırılabilir.

Aslında bu yöntem yasal değildir ve karşı tarafa büyük zararlar verebilir. Birden fazla yöntemle bu işlem gerçekleştirilebilir. Bu işlemin yapılmasına hacklemek, bu işlemi yapan kişiye ise hacker adı verilmektedir. Peki, IP adresi ile bilgisayar hacklenebilir mi?

Hacker Hangi Bilgilere Ulaşır?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte siber saldırı yapan internet korsanları da kendilerini geliştirme imkanı bulmuştur. Bu nedenle iyi bir hackerın bir bilgisayarı IP adresi üzerinden hacklemesi ihtimal dahilindedir. Elbette bu işlem sanıldığı kadar basit değildir. hatta IP adreslerinin sürekli değişmesi onların işini daha da zorlaştırmaktadır. Ancak belirtildiği gibi imkansız değildir.

IP adresi üzerinden bilgisayar hacklenmesi durumunda hacker, hacklediği bilgisayarın çeşitli özelliklerini kullanabilir ve neticede kişisel bilgileri ele geçirebilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken, hackerın yalnızca bilgisayarı hacklediğidir. Yani bir hacker, banka bilgileriniz gibi bilgilere ulaşım sağlayamaz.


avatar
Germany Premium / Avrupa

Bir kaç dakika içerisinde yanıt alırsınız

Germany Premium / Avrupa

💎 Germany Premium EU💎

💬 12 AYLIK SUPER PAKET 110€ Yerine Sadece 79€✅

🔁 2 hafta içerisinde iade garantisi! 🗓 Kişiye özel kullanıcı paneli!

📝İstediğin içeriği talep et anında eklensin!

☘ beIN Sports SD/HD/UHD/4K
☘ Exxen SD/HD/UHD
☘ Sky Bundesliga SD/HD/UHD
☘ Sky Sport SD/HD/UHD
☘ S Sport & S Sport Plus SD/HD/UHD
☘ Spor Smart SD/HD/UHD

💦 binlerce içerik ve live kanal seçenekleri!

🥇 9 Senelik tecrübe ile sorunsuz hizmet ile tanışın!

18:34