• Germany Servers farklı ile dürüst ve kaliteli yayın!

  11 Yıldır geliştirdiğimiz güçlü alt yapımız ile kaliteyi sizlere sunuyoruz...

  Devamını Oku   
 • Yayınlarımız ve sistem hakkında bilgilendirme!

  Yeni sistemimizle birlikte artık kanallarımız daha stabil, Sorun odaklı çalışma sistemimize artık ticket sistemini getiriyoruz. ayrıntılar yazımızın detayında...

  Devamını Oku   
 • En İyi Ekran Kartları Listesi

  En iyi ekran kartları listesi, pek çok kullanıcının merak ettiği konuların başında gelmektedir. Hal böyle olunca en çok araştırılan konular arasında da ekran kartları listesi bulunmaktadır.

  Devamını Oku   
Farklı Bir Kullanıcı Benim IP Adresimi Öğrenebilir Mi?

Farklı bir kullanıcı benim IP adresimi öğrenebilir mi sorusu, IP adresine dair en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. sorunun yanıtı her kullanıcı için olukça önemli bir noktadadır.


image

 

IP Adresi Kavramı

Farklı bir kullanıcı benim IP adresimi öğrenebilir mi sorusu, iyi derecede bilgisayar kullanabilen bireyler de dahil olmak üzere pek çok kullanıcının aklına gelmekte ve konuya dair bireyler araştırmalar yapmaktadır. Ancak öncesinde IP adresi kavramını ele almak gerekmektedir.

Teknolojinin gelişmesi ve internet ağının yaygınlaşması bile hayatımıza giren çeşitli kavramlar bulunmaktadır. Bu kavramlardan biri de IP adresidir. Geçmişte hayatımızda olmayan bu kavram üzerine merak edilen ve sorulan pek çok konu bulunmaktadır. Bahsi geçen sorulardan biri de IP adresi nedir sorusudur.

IP Adresi Nedir?

IP adresi, bir cihazın veri alışverişi yapabilmesi için gerekli olan birimdir. Halihazırda kullanılmakta olan ve internete erişimi olan her bir cihazın IP adresi bulunmaktadır. Buradan da anlaşılacağı üzere, sanılanın aksine IP adresi yalnızca bilgisayarlarda değil aynı zamanda telefon ve tabletlerde de bulunmaktadır.

Her birey, çeşitli adımları kullanarak kendi cihazına ait olan IP adresini bulabilir. Peki, başkası benim IP adresimi bulabilir mi?

Başkası Benim IP Adresimi Nasıl Öğrenebilir?

Her ne kadar yasal olmasa da bir kişinin farklı bir kullanıcıya ait olan IP adresini bulabilmesi teknik olarak mümkündür. Bir bireyin bilgisayarında yer alan bilgileri ele geçirmek isteyen bazı kullanıcıların, başkasının IP adresine erişim sağlamaktadır. Elbette bu sayede kişinin yalnızca sınırlı bilgilerine erişim sağlanabilmektedir.

 • Bir kişinin, farklı bir kullanıcının IP adresine ulaşabilmesi için tercih edebileceği adımlar şu şekilde sıralanabilir
 • Bir kullanıcının başka bir kullanıcının IP adresine ulaşabilmesi için seçebileceği ilk yöntem, bunun için özel olarak kullanılan site ya da programları kullanmaktır.
 • Bir diğer yöntem ise netstat yöntemini kullanmaktır.
 • Bilinmesi gereken diğer yöntem ise komut sistemini kullanmaktır. Komut sistemini kullanarak başkasının IP adresini bulmak içinse şu yöntemler tercih edilir:

-          Komut sistemi açılmalıdır.

-          Komut sistemine ping yazılır

-          Sonrasında IP’si bulunmak istenen link yazılır ve enter’a basılır.

-          Eğer karşınızdaki kişi ile sohbet halindeyseniz komut sistemine netstat –an yazmanız yeterli olacaktır.

 


avatar
Germany Premium / Avrupa

Bir kaç dakika içerisinde yanıt alırsınız

Germany Premium / Avrupa

💎 Germany Premium EU💎

💬 12 AYLIK SUPER PAKET 110€ Yerine Sadece 79€✅

🔁 2 hafta içerisinde iade garantisi! 🗓 Kişiye özel kullanıcı paneli!

📝İstediğin içeriği talep et anında eklensin!

☘ beIN Sports SD/HD/UHD/4K
☘ Exxen SD/HD/UHD
☘ Sky Bundesliga SD/HD/UHD
☘ Sky Sport SD/HD/UHD
☘ S Sport & S Sport Plus SD/HD/UHD
☘ Spor Smart SD/HD/UHD

💦 binlerce içerik ve live kanal seçenekleri!

🥇 9 Senelik tecrübe ile sorunsuz hizmet ile tanışın!

18:34