• Germany Servers farklı ile dürüst ve kaliteli yayın!

  11 Yıldır geliştirdiğimiz güçlü alt yapımız ile kaliteyi sizlere sunuyoruz...

  Devamını Oku   
 • Yayınlarımız ve sistem hakkında bilgilendirme!

  Yeni sistemimizle birlikte artık kanallarımız daha stabil, Sorun odaklı çalışma sistemimize artık ticket sistemini getiriyoruz. ayrıntılar yazımızın detayında...

  Devamını Oku   
 • En İyi Ekran Kartları Listesi

  En iyi ekran kartları listesi, pek çok kullanıcının merak ettiği konuların başında gelmektedir. Hal böyle olunca en çok araştırılan konular arasında da ekran kartları listesi bulunmaktadır.

  Devamını Oku   
Google Chrome’un “ Okuma Modu” Nasıl Etkinleştirilir?

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile pek çok soru sıraya girerken Google Chrome’un “ okuma modu” nasıl etkinleştirilir sorusuna en doğru cevaplar aranmaktadır.


image

Google Chrome’un “okuma mod” nasıl etkinleştirilir sorusunda pek şok kişi doğru yanıtları bulmak adına çok fazla araştırma yapmaktadır. Google Chrome okuma modu sayesinde dikkat dağıtılmadan çok daha uzun makalelerin okunması mümkün olmaktadır. Böylece metin dışında bulunan tüm reklamları işlevsiz hale rahatça getirebilirsiniz.

Web sayfalarında yer alan karışıklığı durdurmak adına masaüstü okuma modunu piyasaya süren Google Chrome ancak kullanıcıların bu özelliklere ulaşabilmesi için aram alanında belli başlı kodlar yazması gerekmektedir. Bu gizli olan aracın sunmuş olduğu özellik ile dikkat dağıtmadan uzun makaleleri okumak ya da grafikleri incelemek çok daha verimli olmaktadır.

Okuma Modu İle Reklamları Kaldırma

Mobilde özellikle çok sık tercih edilen okuyucu modu İOS Safari de çok kullanılmaktadır. Daha sonra Opera’nın getirdiği bu yenilik herkesin kullanmak istediği bir araç haline gelmiştir. Okuyucu mod metin dışında yer alan reklam gibi girdileri işlevsiz duruma getirilerek berrak bir görüntü elde edilmektedir. Böylece odak netleşir ve tek bir konu ön plana çıkmaktadır.

Okuyucu moduna başka alternatiflerden ulaşmak mümkün olacaktır. Bunun için çeşitli uzantılar bulunmaktadır. Fakat tarayıcısının yavaşlamasını istemeyenler gizli ola okuma modunu kesinlikle denemelidir. Bu işleç için yeni bir sürüm ya da güncelleme gerekir. Tarayıcının Chrome 75 ve üst bir sürüm olması yeterlidir. Bir okuma modu adına direkt bir buton yoktur ve Chrome okuma modunu aktif etmek için basit bir yöntem uygulanır.

Chrome’da Okuma Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Chrome’da okuma modu etkinleştirmek için ilk olarak “Flag” modunun etkinleştirilmesi gerekir. Bunun için gerekli olan işlemler;

v  Adres çubuğuna “chrome://Flags/enable-reader-mode” yazın

v  Açılan menüden “etkinleştir” seçeneğine tıklayın

v  Tarayıcıyı yeniden başlatın

Okuyucu modunu etkinleştirme yaptıktan sonra makale içinde bir sayfa açıldığında adres çubuğunun sağ tarafında yer alan simgeyi göreceksiniz. Bunun için simgenin üzerine tıklamak yeterli olacaktır. Etkinleştirme yapıldığı zaman sayfanın görünümü ekrana yansıyacak ve okuma modunu keyif içinde kullanacaksınız.


avatar
Germany Premium / Avrupa

Bir kaç dakika içerisinde yanıt alırsınız

Germany Premium / Avrupa

💎 Germany Premium EU💎

💬 12 AYLIK SUPER PAKET 110€ Yerine Sadece 79€✅

🔁 2 hafta içerisinde iade garantisi! 🗓 Kişiye özel kullanıcı paneli!

📝İstediğin içeriği talep et anında eklensin!

☘ beIN Sports SD/HD/UHD/4K
☘ Exxen SD/HD/UHD
☘ Sky Bundesliga SD/HD/UHD
☘ Sky Sport SD/HD/UHD
☘ S Sport & S Sport Plus SD/HD/UHD
☘ Spor Smart SD/HD/UHD

💦 binlerce içerik ve live kanal seçenekleri!

🥇 9 Senelik tecrübe ile sorunsuz hizmet ile tanışın!

18:34